דירות להשכרה

www.kol-haifa.co.il פורסם באתר

אמן הפופ ארט הבינלאומי ניקול קלמפרט הגיע לפרויקט “הרובע” בואדי סאליב

אמן הפופ ארט הבינלאומי ניקול קלמפרט הגיע במיוחד מסנט פטרסבורג לארץ על מנת לעטר את האזורים הציבוריים  בפרויקט “הרובע” הנבנה על ידי חברת גולדן ארט בשכונת ואדי סאליב בחיפה. קלמפרט, אמן פעיל בסצנת הפופ ארט העולמית, אמון על גרפיטי במספר לובאים בפרויקט, ביניהם לובי הכניסה הראשי. בנוסף לקלמפרט גם מספר אמני גרפיטי מקומיים, שעבודותיהם מפוזרות בכל אזור העיר התחתית ובחיפה בכלל, יעטרו חלק מהלובאים. הקו המנחה הוא יצירת גרפיטי עם זיקה לשכונת ואדי סאליב, תחושת שייכות והקשר ההיסטורי לתחילת ימיה של העיר.

המתחם, המוקם על ידי חברת גולדן ארט, כולל סה”כ 198 יח”ד ב-3 בניינים בני 9 קומות ויהווה את המסה הקריטית הראשונה לאכלוס השכונה שעוברת תהליכי התחדשות ופיתוח משמעותיים. הפרויקט כולל דירות בטווח של 2-5 חדרים, חלקן למכירה וחלקן להשכרה ארוכת טווח. הפרויקט תוכנן על יד האדריכלים ניר ונילי חן ועיצוב הפנים לשטחים הציבוריים על ידי מעצבות הפנים הדס פאר ודניאלה צ’צ’יק מחברת A2. הפרויקט צמוד לפארק חדש בן 12 דונם שהקימה העירייה.

אמנות הגרפיטי מיושמת בבניין המיועד להשכרה

אמנות הגרפיטי מיושמת בבניין המיועד להשכרה לטווח ארוך שיתאכלס בשבועות הקרובים. הבניין כולל 9 קומות ו-131 דירות. קלמפרט אמון על גרפיטי בלובי הראשי ובלובאים של קומות 6-9. אמני הגרפיטי הנוספים הם אמנים תושבי חיפה שפועלים בכל רחבי הארץ, ובעיקר בעיר התחתית בחיפה: ארז שמח הידוע בכינויוEREZOO   ואחיו זיו שמח שכינויו ZIVINK, נועם דושי הידוע בכינויו SWAN, יונתן דגן וארבל שטיינר.

לדברי שמעון ג’יני מנכ”ל חברת גולדן ארט “כחלק ממדיניות החברה אנו פועלים לא רק להקמת הפרויקט וחידוש השכונה אלא תורמים גם לבניית הקהילה ולסצנה התרבותית. חזון העירייה אותו אנו חולקים איתה היא להפוך את השכונה לשכונת אמנים. לכן המהלך לשלב אמנות בפרויקט היה טבעי, והבחירה בגרפיטי נעשתה מתוך כוונה לייצר את ההקשר לסצנת הגרפיטי הפורחת בעיר התחתית בכלל ובשכונה בפרט. יש בואדי סאליב ובשוק הפשפשים תחושה מאוד חזקה של אותנטיות והיסטוריה, ושילוב אמנות בפרויקט היה חלק מתהליך טבעי של הקשר למקום מחד ויצירת דו שיח ליצירת קהילה בפרט. זה הקו המנחה שלנו בכל מקום בעולם שבו אנו פועלים”.